Oknoroll

Innowacyjną formą dekoracji okiennych, o wszechstronnych zastosowaniach, są PLISY. Doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu i pasują do każdego okna, także dachowego, o dowolnym kształcie i rozmiarze. Zapewniają doskonałą ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, pozwalając dowolnie regulować stopień zacienienia wnętrza lub dopływu naturalnego światła oraz ciepła. Jednocześnie plisy okienne zapewniają prywatność, chroniąc przed ciekawskimi spojrzeniami.

Co więcej są łatwe w montażu oraz czyszczeniu, a także odporne na blaknięcie i uszkodzenia mechaniczne. Plisy stanowią efektowny, a jednocześnie bardzo praktyczny element aranżacji. Ogromny wybór kolorów i rodzajów tkanin, a także wariantów kolorystycznych i opcji systemów mocowania, prowadzenia i sterowania umożliwia dobór plis optymalnie dopasowanych do konkretnego wnętrza, a także indywidualnych oczekiwań i preferencji.

Zadzwoń tel. 501301791 GREEN HOUSE Dariusz Kępa 

Promocja "BONUS & SURPRISE" ważna do 17 sierpnia 24 r. co 10-ta plisa GRATIS.

NOWOŚC. Plisy DUO tzw "plaster miodu" z pełnym zaciemnieniem.

 

Informacje dodatkowe

Decydując się na wybór konkretnej dekoracji okiennej, musimy podjąć szereg decyzji oraz przemyśleć wiele kwestii. Kolor, rodzaj tkaniny, zasłony, żaluzje, rolety… a może plisy? W dzisiejszym wpisie postaramy się scharakteryzować ten ostatni rodzaj osłon okiennych. Dlaczego plisy to dobre rozwiązanie?

Plisy – co to takiego?

W naszych poprzednich wpisach skupialiśmy się przede wszystkim na zaletach i wadach, a także rodzajach rolet. Nadszedł więc czas, by w końcu dokładniej przedstawić alternatywne dla nich rozwiązanie, czyli plisy okienne. Co to takiego?

Plisy, inaczej nazywane także roletami plisowanymi to osłony okienne montowane wewnątrz pomieszczeń. Wbrew nazwie jednak, różnią się one nieco od klasycznych rolet zwijanych. Kształtem przypominają bowiem harmonijkę, która możemy zwijać i rozwijać za pomocą przymocowanych od dołu i od góry listewek.

Ich najważniejszą cechą jest to, że możemy nimi zasłaniać okna w najróżniejszych konfiguracjach, w zależności od naszych preferencji. Dzięki wyjątkowej konstrukcji to rozwiązanie daje nam możliwość swobodnego odsłonięcia okna wyłącznie od góry lub od dołu, a także jednocześnie z obydwu stron. To właśnie ta zaleta sprawia, że plisy okienne doskonale sprawdzą się we wszystkich oknach, niezależnie od strony świata, na którą wychodzą.

Taka budowa pozwala także nie tylko na swobodną regulację stopnia osłonięcia okna przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczenia, ale także na częściowe zasłonięcie przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, jednocześnie pozwalając na odsłonięcie innego fragmentu szyby.

Co więcej, dzięki temu, że ten typ osłon nie wymaga zamontowania kasety, w żaden sposób nie ogranicza powierzchni szyby.

Artykuły i nowości

Decyzja o zainstalowaniu plis okiennych zależy od preferencji i potrzeb danego użytkownika. Plisy okienne GREEN HOUSE mają wiele zalet, które sprawiają, że są popularnym wyborem w wielu domach i biurach. Oto kilka korzyści, które warto wziąć pod uwagę:

  1. Regulacja światła i prywatności: Plisy pozwalają na precyzyjną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Można je swobodnie podnosić, opuszczać lub ustawiać w różnych pozycjach, co pozwala dostosować poziom zacienienia i prywatności do indywidualnych preferencji.
  2. Oszczędność energii: Plisy GREEN HOUSE mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu poprzez redukcję przepływu ciepła i utraty energii. W zależności od wybranego rodzaju tkaniny, mogą również chronić przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia podczas słonecznych dni.
  3. Estetyka i różnorodność wzorów: Plisy na okna GREEN HOUSE są dostępne w szerokiej gamie tkanin, kolorów i wzorów, co daje wiele możliwości dopasowania do stylu i wystroju wnętrza. Można wybrać jednolite, stonowane kolory lub bardziej oryginalne wzory, które dodadzą charakteru pomieszczeniu.
  4. Przestrzenna oszczędność: Plisy charakteryzują się zwartą konstrukcją, która zajmuje niewiele miejsca przy oknie. Dzięki temu pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni wnętrza, szczególnie w przypadku mniejszych pomieszczeń.
  5. Łatwość czyszczenia i konserwacji: Plisy okienne z montażem  są zwykle łatwe do czyszczenia i utrzymania w dobrym stanie. Większość plisów można czyścić za pomocą miękkiej szczotki lub wilgotnej ściereczki. Dodatkowo, niektóre modele mają funkcję antystatyczną lub powłokę odporną na kurz i zabrudzenia, co ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Warto również zauważyć, że plisy mogą być dostosowane do różnych typów okien, w tym do okien nietypowych kształtów czy o dużych wymiarach. Jeśli zależy Ci na precyzyjnej regulacji światła i prywatności, estetyce i oszczędności energii, plisy okienne mogą być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Zadaj pytanie ekspertowi

Skontaktuj się z nami

© OKNOROLL 2024
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Zgoda